پنج شنبه 10 آذر 1401
Skip Navigation Linksصفحه اصلیاخبار و تازه هاافزایش 15 درصدی در قیمت نماد گ ...

شرح خبر

آخرین خبرها

زامیاد موفق به اخذ گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه شد
آزمایشگاه کالیبراسیون زامیاد موفق به اخذ گواهینامه ISO/IEC17025:2005 از مرکز ملی تائید صلاحیت ایران NACIشد.

ادامه خبر

افزایش 15 درصدی در قیمت نماد گروه خودرویی و قطعات
یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت : بورس اوراق بهادار طی یکی دو هفته گذشته با استقبال خوب سرمایه گذاران مواجه شد که عمده علت این موضوع به تمهیدات ویژه ای که دولت برای حمایت از بازار سرمایه خصوصا شرکتها ...

ادامه خبر

باید زمینه پویایی صنعت خودرو فراهم شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال تغییر در تعرفه واردات خودرو گفت : با حمایت از صنعت خودروی داخلی و عمده ی سیاست هایی که تاکنون دولت داشته است ، باید منتظر بود و دید برای ...

ادامه خبر

نظرسنجی

کد خبر : 106 بازدید : 5797 1393/11/19

افزایش 15 درصدی در قیمت نماد گروه خودرویی و قطعات

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت : بورس اوراق بهادار طی یکی دو هفته گذشته با استقبال خوب سرمایه گذاران مواجه شد که عمده علت این موضوع به تمهیدات ویژه ای که دولت برای حمایت از بازار سرمایه خصوصا شرکتها و صنایع بورسی اعلام نموده باز می گردد.
 

 یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت : بورس اوراق بهادار طی یکی دو هفته گذشته با استقبال خوب سرمایه گذاران مواجه شد که عمده علت این موضوع به تمهیدات ویژه ای که دولت برای حمایت از بازار سرمایه خصوصا شرکتها و صنایع بورسی اعلام نموده باز می گردد.

کیوان شیخی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو ، افزود : در این مدت بیشترین حجم و ارزش معاملات مربوط به گروه خودرویی بوده است به طوری که یک دو هفته گذشته در صدر ارزش معاملات صنایع بورسی قرار دارد و بیشترین رشد سهام نیز در این مدت مربوط به گروه خودرویی بوده است به طوری که نزدیک به 15 درصد افزایش قیمت در بسیاری از نمادهای گروه خودرویی و قطعات را شاهدیم.

وی گفت : هم اکنون سهام گروه خودرویی در صف خرید قرار دارد و تقاضای بسیار خوبی برای سهام گروه خودرویی وجود دارد که در چند سال گذشته بی سابقه است.

وی با ابراز خوشبینی نسبت به وضعیت سهام گروه خودرویی و تاثیر بر سایر صنایع تصریح کرد: پیش بینی می شود صنعت خودرو به زودی چرخ سایر صنایع را به حرکت در آورد و آنها را هم به مرحله رشد برساند کما اینکه این اتفاق در یکی دو ماه گذشته به طور چشم گیری رخ داده و باعث شده که دیگر صنایع همراستا با صنعت خودرو حرکت کنند.

وی با اشاره به تاثیر مسائل سیاسی بر وضعیت بورس اوراق بهادار گفت : البته گشایشات بین المللی از مواردی است که بر صنعت خودرو و سهام شرکتها بسیار تاثیر گذار خواهد بود بنابراین در صورت توافقات هسته ای در یکی دو ماه آینده شاهد ورود خیل عظیم سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت خودرو خواهیم بود.

وی همچنین به توافقات اخیر جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل و تاثیر آن بر وضعیت فروش و سهام شرکتهای خودرویی اشاره و تصریح کرد : اقدام دولت جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل و خروج خودروهای فرسوده باعث می شود که موانع فروش تولیدات شرکتهای خودروساز رفع شودو تبعا بر سهام شرکتها نیز تاثیر بگذارد.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه اظهار داشت : البته عدم تلاطمات در بازارهای موازی با بورس اوراق بهادار من جمله بازار ارز و سکه نیز می تواند بر روند قیمتی سهام گروه خودرویی تاثیر گذار باشد.

شیخی در ادامه به تاثیر کاهش بهای نفت در روتد فعالیت شرکتهای قطعه ساز پرداخت و گفت : کاهش بهای نفت نیز باعث می شود که شرکتهای قطعه ساز مواد تولید شان را با قیمت پایین تری از شرکتهای پترو پالایشی خریداری کنند و این موضوع موجب کاهش در بهای تمام شده تولید و افزایش در سودآوری و حاشیه سود شرکتها خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد : این روند نشان می دهد که صنعت خودرو به تدریج جایگاه خود را بین سرمایه گذاران پیدا نموده و به جهت اهمیت و جایگاه خاص آن  در اقتصاد ملی ، دولت به این صنعت بها می دهد.

 

منبع:خبرخودرو