چهارشنبه 30 مهر 1399
Skip Navigation Linksصفحه اصلیاخبار و تازه هاحمایت های دولت تدبیر و امید، آ ...

شرح خبر

آخرین خبرها

زامیاد موفق به اخذ گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه شد
آزمایشگاه کالیبراسیون زامیاد موفق به اخذ گواهینامه ISO/IEC17025:2005 از مرکز ملی تائید صلاحیت ایران NACIشد.

ادامه خبر

افزایش 15 درصدی در قیمت نماد گروه خودرویی و قطعات
یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت : بورس اوراق بهادار طی یکی دو هفته گذشته با استقبال خوب سرمایه گذاران مواجه شد که عمده علت این موضوع به تمهیدات ویژه ای که دولت برای حمایت از بازار سرمایه خصوصا شرکتها ...

ادامه خبر

باید زمینه پویایی صنعت خودرو فراهم شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال تغییر در تعرفه واردات خودرو گفت : با حمایت از صنعت خودروی داخلی و عمده ی سیاست هایی که تاکنون دولت داشته است ، باید منتظر بود و دید برای ...

ادامه خبر

نظرسنجی

کد خبر : 95 بازدید : 4037 1393/06/02

حمایت های دولت تدبیر و امید، آرامش را به صنعت خودرو بازگرداند

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اقدامات یک سال اخیر دولت در خصوص نحوه حمایت از صنایع داخلی اظهار کرد: صنعت خودروسازی با کمک های دولت و برنامه های اصولی دستگاه اجرایی کشور توانست خود را از بحران و تلاطمات سال های گذشته خارج کند و به مرحله ای از ثبات و آرامش دست یابد.
 

به گزارش دنیای خودرو ،مهندس سعید مدنی در گفت و گو با سایپانیوز اظهار کرد: در طول یک سال اخیر توانستیم در سایه حمایت های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید محصول را در گروه سایپا به سطحی باثبات و قابل قبول رسانده و برای آینده نیز برنامه ریزی کنیم.

وی اصلی ترین عامل ایجاد ثبات در صنعت خودروسازی کشور را بهبود نسبی ارتباطات جهانی و دستیابی به توافقات ضمنی بین المللی مناسب عنوان کرد و افزود: خوشبختانه پس از توافقات صورت گرفته در جریان مذاکرات هسته ای، شاهد بودیم که یکی از اصلی ترین بندهای موجود در این توافق لغو تحریم صنعت خودرو است که نشان می دهد دولت تدبیر و امید به خوبی اهمیت این صنعت را شناخته و در نخستین گام های خود برای لغو تحریم ها به این صنعت توجه ویژه ای داشته است و امیدواریم مشکلات نقل و انتقال پول نیز به زودی برطرف شود.

وی تصریح کرد: خودروسازان به خوبی از فضای مثبت ایجاد شده توسط دولت در یک سال اخیر استفاده کرده و تلاش کرده اند تا در کنار افزایش تولید، شرکت های زنجیره تامین را نیز به حرکت درآورده و موجب فعالیت مجدد شرکت هایی شوند که در زمان دولت سابق تا مرز تعطیلی کامل و ورشکستگی پیش رفته بودند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی اصلی صنعت خودرو به خوبی از این صنعت حمایت کرد و توجه ویژه شخص وزیر محترم و معاونین این وزارت خانه و نظارت مستمر آنان بر نحوه فعالیت ها و مشکلات نشان از اهتمام ویژه این مجموعه به صنعت خودرو به عنوان یک صنعت محوری و تاثیرگذار دارد.

مهندس مدنی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اعلام آمادگی رسمی ریاست محترم جمهوری در اجلاس داووس در سوییس مبنی بر ایجاد زمینه همکاری شرکت های تولیدکننده خودرو در ایران با شرکت های معتبر و مطرح جهانی گفت: خوشبختانه رییس جمهور با این حرکت جبهه جدیدی را برای فعالیت خودروسازان و همکاری با شرکت های خارجی گشودند که ثمرات آن در این صنعت به ویژه در سطح گروه سایپا به تدریج مشاهده خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری همایش بزرگ و بین المللی صنعت خودرو در چندماهه نخست روی کار آمدن دولت تیز افزود: همایشی که در سال گذشته برگزار شد، در تاریخ صنعت خودرو ایران از نظر سطح برگزاری و میهمانان در جایگاه بسیار بالایی قرار داشت و موجب شد افق جدید به سمت صنعت خودرو کشور باز شود.

وی همچنین با بیان این که شاهد همکاری روزافزون با شرکت های خودروسازی در حوزه های مختلف به ویژه صادرات هستیم افزود: خوشبختانه در چند ماه اخیر با اتخاذ تدابیر لازم و اصولی و همچنین وضع قوانین تسهیل کننده در زمینه صادرات، شاهد افزایش تحرکات صادراتی در سایپا هستیم که با ادامه این روند به زودی با جهش در این بخش مواجه خواهیم بود.

مهندس مدنی خاطرنشان کرد: دولت با درک صحیح این موضوع که صنایع کشور بیش از هر زمانی نیازمند آرامش و پرهیز از تصمیمات سیاسی و جناحی هستند تلاش دارد صنعت خودرو را بر روی ریل اصلی خود که تولید محصولات با کیفیت است قرار دهد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به همکاری سایپا با برخی نهادهای قانونی نظیر پلیس، سازمان محیط زیست و …… افزود: خوشبختانه در زمان دولت یازدهم این سازمان ها و ارگان ها روابط خود با صنعت خودرو را از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان گسترش تنظیم کرده اند که این امر موجب تسهیل در روند اجرای قوانین و افزایش سطح همکاری ها شده است.

وی در خاتمه با تبریک فرارسیدن هفته دولت به تمامی دولتمردان کشور گفت: دولت یازدهم فضای عمومی کشور را به سمت نشاط و امید سوق داده و موجب بهبود شرایط اقتصادی کشور از طریق کاهش تورم و ایجاد ثبات در بازار شده که امیدواریم این روند ادامه یافته و به زودی فضای صنایع کشور به سمت ثبات کامل حرکت کند.منبع خبر:دنياي خودرو